SZŐKE MÁTÉ
SZATMÁRI TAMÁS
HETÉNYI TAMÁS
Hetényi Tamás

Hatodikos voltam. Új testnevelő tanárt kaptam. Ilovszky Árpád lett az új testnevelőm. Ismeretlen emberként néztem rá akkor. Telt az idő fél év eltelt és már kezdtem megszeretni és felnézni rá, mint tanárra mint, emberre. Nagyon jó pedagógus és most is az. Kedvenc tanáromnak tartottam. Mindent megtudtam beszélni vele. Ha saját problémáim voltak vagy iskolai, mindenben segített nekem. Ő fedezte fel bennem azt a "Isten adta tehetség"-t amit más nem látott. Ő világított rá arra hogy nagyon jó sportoló lehetek, ha teszek érte. Minden szavát követtem Árpi bácsinak. Vele voltam az első országos bajnokságon. Ez nekem nagyon nagy szó volt akkor. Ott voltam a legjobbak között Árpi bácsival. Jó helyezést értünk el. 13.-lettem az ország 47 legjobb 100 m-es futói közül. Következő évben is eljutottam az országos bajnokságra, de most mar 2 versenyszámból. 100 m-ből és távolugrásból. Itt is jó helyezést értem el. 9. lettem 100m-ből és 10. távolugrásból 565 cm-el. Következő évben immár harmadik alkalommal jutottam országos döntőbe, de ott már nagyobb eséllyel hisz én voltam az idősebb korosztályomban. 100 m és távolugrás volt a két verseny számom. Ez a verseny Székesfehérváron került megrendezésre. Előtte megyein egyéni rekordot ugrottam és futottam, 645cm és 11.2 kézi méréssel. Mindkettő versenyszámból megyei bajnok lettem. Nagyon örültünk az eredménynek. Országosra nagy önbizalommal és felkészülten mentünk. 100 m-el kezdtünk. Előfutamban 11.74-et futtam, ami akkor ott a versenyzők közül a 2. Legjobb időnek számított. Legnagyobb esélyesé váltam. Következett a távolugrás. Jól kezdődött... Első ugrás 6 m. Második 620 cm. Harmadik ugrásnál valami történt a talajfogáskor. Meghúzódott a jobb lábam elég komolyan. Nem bírtam folytatni a távolugrást. Gondoltuk a 100 m-es döntőre javul, de nem múlt el. Sajnos sérülten futottam le a döntőt. 7.-lettem így is jobb időt futottam mint tavaly 12.14. Ha a sérülés nem jön közbe érem esélyes lettem volna.
De Árpi bácsi nem csak a sportra világított rá hanem az életre is. Mindent neki köszönhetek amit már elértem az életben. Az atlétikát Békéscsabán folytatom a Békéscsabai Atlétikai Clubban (BCSAC) Tanulmányaimat pedig a Zwack József kereskedelmi iskolában folytatom pincér tanfolyamon.

Megosztás

Szűcs Ferenc

„Örökös vándorserleg az év legeredményesebb orosházi gyermeksportolójának”
a felajánló: Szűcs Ferenc

Így kezdődött 2012
Békéscsaba megyei döntő 60 m. 2012.05.24.
2013
Ilovszky Árpád és Hetényi Tamás
Hetényi Tamás 60 m. 13. a népes 49 fős mezőnyből 8,05 mp.
Külön dícséretes az eredmény mivel Tamás előző nap szögbe lépett!